W sobotę 14 października udało nam się po długich rozmowach zorganizować mecz piłki nożnej dla ministrantów z naszej parafii. Gościliśmy chłopców z Parafii pw. Świętego Krzyża. Goście stawili się w bardzo silnym ośmioosobowym zespole, pod przewodnictwem Księdza Kierownika Andrzeja Magiera. Przed meczem ustalono, że rozegrane zostaną 2 połowy po 30min. O godzinie 12:00 sędzia rozpoczął spotkanie. Od początku emocji nie brakowało. Goście szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, ale drużyna z naszej parafii wyrównała i taka gra akcja za akcję toczyła się do samego końca pierwszej połowy. Wynik po pierwszej części gry wynosił 4:4. Po wyjściu z szatni, znów w nasze szeregi wdarło się nieco nerwowości i przegrywaliśmy trzema trafieniami. Goście prowadzenia nie oddali już do samego końca i ostatecznie zwyciężyli 8:10. Po meczu trener naszej drużyny Jakub Poleszak powiedział: ,, Pragnę serdecznie podziękować swoim piłkarzom. Jestem jak zawsze z nich dumny. Wynik na boisku jest wynikiem na boisku, ale dla mnie liczy się dobra zabawa i to, że chłopcy cieszą się z gry i integrują się z rówieśnikami. Dziękuję bardzo ks. Andrzejowi za przejechanie dosyć długiej drogi i gościom za podejście do meczu” Serdecznie Gratulujemy!!!

Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych 8:10 Parafia Świętego Krzyża

Bramki: Adam Chyliński x3, Piotr Chyliński x2, Maciej Śledź x2, Jan Porzyczka x1

Tego samego dnia o godzinie 14 grupa lektorów zagrała spotkanie z Seminarzystami zakonu Karmelitów. Ku ogromnemu zaskoczeniu momentalnie objęliśmy prowadzenie w meczu, aż 5:1. Wychodziło nam praktycznie wszystko. W drugiej połowie sytuacja nieco się jednak odmieniła ponieważ pogoda nie zbyt sprzyjała zawodnikom. Zaczął padać rzęsisty deszcz, który przeszkadzał zawodnikom oby drużyn. Po morderczej walce w tych ogromnie ciężkich warunkach mecz zakończył się remisem 13:13.

Salezjanie Lublin 13:13 Karmelici

Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Adam Chyliński x5,Krzysztof Chyliński x4, Piotr Makarczuk x2, Kamil Smaga x1, Hubert Wrona x1