2 grudnia 2017r. odbył się Turniej Dekanalny o Puchar Metropolity Lubelskiego. Imprezę rozpoczęła uroczysta Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił Archidiecezjalny Duszpasterz Ministrantów i Lektorów ks. Marcin Grzesiak. W tym roku jako reprezentacja naszej parafii wystartowały 2 zespoły: drużyna lektorów młodszych (2002-2005) oraz drużyna ministrantów (2006-2010).

Drużynę lektorów młodszych reprezentowali:

20 Adam Chyliński ©

9 Karol Jasiński

1 Karol Klej (1)

15 Jarosław Włosek

21 Hubert Wrona

Wyżej wymieniona drużyna zagrała dwa mecze. Niestety oba przegrała, ale mimo to wyszli z uśmiechem na twarzy. Ostatecznie zajęli 6. miejsce.

7 Marcin Warda

Od początku turnieju zaczęliśmy z wysokiego „C”. Już w pierwszym meczu zwyciężyliśmy 5:0. Cztery gole zdobył Jan Porzyczka, a jednego dołożył Marcin Warda. Drugi mecz był bardziej emocjonujący, ponieważ dwukrotnie musieliśmy odrabiać straty. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, co dało nam wyjście z grupy z 1. miejsca, ponieważ mieliśmy lepszy bilans bramkowy. W półfinale napięcie sięgnęło zenitu. Po 10 minutach gry mecz zakończył się rezultatem 0:0, a to oznaczało konkurs rzutów karnych. Trenerzy Poleszak i Giemza doskonale spisali się pod względem taktyki i regularnie prowadzonych zmian. W rzutach karnych nasza drużyna okazała się lepsza. Ostatecznie wygraliśmy w wielkim napięciu i przy ogromnych emocjach po konkursie rzutów karnych 1:0 co dało nam przepustkę do wielkiego finału. Tam przed pierwsze 3 minuty to my dyktowaliśmy warunki, ale niestety późniejsze dwie bramki rywali podcięły nam skrzydła. Ostatecznie ulegliśmy w meczu finałowym 0:8 i zdobyliśmy 2 miejsce w całej imprezie. Jest to największy piłkarski sukces parafii w ciągu ostatnich 5 lat. Gratulujemy zwycięzcom z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP! Obaj trenerzy po meczu skomentowali, że widać było zjednoczenie w tej drużynie, która zaniosła ich do samego wielkiego finału rozgrywek.

Dziękujemy wszystkim kibicom, piłkarzom, którzy zostawili całe serce na boisku, sztabowi szkoleniowemu i opiekunom, szczególnie rodzicom, którzy tak licznie dopisali swoją obecnością, opieką i dopingiem.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy!!!

(tekst: Jakub Poleszak, zdjęcia: Małgorzata Porzyczka)