(zobacz zdjęcia)

9 czerwca 2018r. na naszym boisku, potocznie zwanym ,,SDB Arena”, odbył się mecz o Puchar Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Podczas tego wydarzenia gościliśmy LS z Parafii pw. Świętego Antoniego Padewskiego. Można więc nazwać to spotkanie meczem derbowym, ponieważ obie parafie należą do jednego dekanatu. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy naciskali nas od pierwszego gwizdka. Po upływie 7 minut przegrywaliśmy już 0:3. Nasi piłkarze jednak nauczeni porażką, której doznali kilka dni wcześniej podczas sparingu z naszą drużyną seniorów (7:17) poczuli „sportową złość” i natychmiast zaczęli lepiej grać. Niesieni dopingiem kibiców do szatni na przerwę zeszli z wynikiem 2:3. Po przerwie to nasi zawodnicy częściej utrzymywali się przy piłce i najpierw doprowadzając do remisu 3:3 dwukrotnie wyszli na prowadzenie. Bramka na remis i pierwsze prowadzenie to zasługa naszego bramkarza Karola Kleja, który zagrał chyba mecz swojego życia. Nie dość, że bronił bardzo trudne strzały rywali dwukrotnie zdobył gola spod własnej bramki. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 5:5. Mimo ogromnego upału i emocji, zmęczeni chłopcy musieli rozegrać dogrywkę. Tam chwilę po jej rozpoczęciu ponownie objęliśmy prowadzenie jednak pod koniec pierwszej połowy dogrywki znów był remis 6:6. Kibice oglądający to spotkanie również przeżywali wielkie nerwy. Wszystko zwiastowało jeszcze większe emocje ponieważ remis utrzymywał się także przez drugą część dogrywki. Na minutę przed końcem meczu zwycięstwo naszej drużynie zapewnił Jan Porzyczka. Ławka rezerwowych, trenerzy i kibice zgromadzeni na SDB Arena wybuchli z wielkiej radości. Po końcowym gwizdku nasi zawodnicy wraz z trenerami podskakiwali z ogromnej radości! Dziękujemy za wspaniałe emocje!

Po meczu jako pierwszy wypowiedział się trener naszych bramkarzy Maciej Stachniewicz: ,, Bardzo emocjonujący mecz. Początek zupełnie nie po naszej myśli, ale później drużyna stanęła na wysokości zadania i po gonitwie za wynikiem ostatecznie wygraliśmy. Chłopcy grali z wielkim zaangażowaniem i zostawili serce na boisku. Duże podziękowania dla sędziego za wysoki poziom sędziowania”.

Do wypowiedzi dołączył też I trener naszych złotych chłopaków: ,, Jestem dumny z tego co mogli tutaj dziś zobaczyć kibice. Dostali niesamowitą dawkę wrażeń. Moi podopieczni pokazali charakter gry. Osiągnęliśmy coś, o co walczyliśmy od dawna, czyli pokazanie, że czy wygrywamy, czy przegrywamy, jesteśmy drużyną. Zostało nam to wynagrodzone. Wygrywamy wspólnie pierwszy puchar. Drużyna jest bardzo dojrzała i teraz czas na kolejne sukcesy. Chciałbym to zadedykować księdzu Marcinowi, który niedługo nas opuści. Dziękuję mu za to, że udało nam się odbudować wielką piłkę w parafii!”.

Na koniec zapytaliśmy o komentarz człowieka sukcesu – Karola Kleja, który wypchnięty przez kolegów z teamu jako pierwszy uniósł do góry puchar: „ Jestem szczęśliwy. Bardzo trudno mi mówić ponieważ nie potrafię jeszcze się opanować, ale to, co czuję jest pozytywne. Treningi przynoszą efekty. Sukcesy przychodzą po ciężkiej pracy jaką wykonujemy my – zawodnicy i nasi trenerzy. Dziękuję wszystkim za tę pracę i kibicom za tak liczną obecność” .

Dziękujemy za wsparcie naszym kibicom, księdzu wikariuszowi Januszowi Gorajowi SDB za uhonorowanie drużyn i organizatorów oraz trenerom i zawodnikom. Największe podziękowania należą się Panu Pawłowi Gocowi za sprawiedliwe sędziowanie meczu. Niech Maryja Wspomożycielka Wiernych i św. Antoni Padewski wypraszają u Pana wszystkie potrzebne do życia łaski.